Od listopada 2018 r. wyższa składka zdrowotna na urlopie wychowawczym

Najnowsze Publikacje Z Aktualnym Stanem Prawnym Na 2018 r. - Wiedza z Najwyższej Półki - Sklep.SerwisKadrowego.pl

Pracownicy korzystający z urlopu wychowawczego podlegają na tę okoliczność obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu, rentowemu oraz ubezpieczeniu zdrowotnemu, pod warunkiem, że nie posiadają innych tytułów do ubezpieczeń społecznych i zdrowotnego lub ustalonego prawa do emerytury lub renty. Od 1 listopada 2018 r. zmieni się dla nich podstawa wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne.

Jak czytamy w komunikacie resortu pracy z 31 lipca br. zamieszczonym na stronie internetowej www.mpips.gov.pl, od początku listopada 2018 r. podniesiona zostanie kwota specjalnego zasiłku opiekuńczego, który jednocześnie wyznacza poziom podstawy składki zdrowotnej dla osób przebywających na urlopie wychowawczym.

Od 1 listopada 2018 r. ww. zasiłek wynosić będzie 620 zł i taka właśnie kwota od tego dnia będzie stanowić podstawę wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne dla pracownika korzystającego z urlopu wychowawczego.

Do końca października 2018 r. wspomniana podstawa to 520 zł.

Najnowsze Publikacje Z Aktualnym Stanem Prawnym Na 2018 r. - Wiedza z Najwyższej Półki - Sklep.SerwisKadrowego.pl

W zakresie ubezpieczeń emerytalnego i rentowych dla osób na wychowawczym nic się nie zmienia.

 

Artykuł był pomocny? Chcesz więcej takich publikacji?

Bądź zawsze na bieżąco!

Jeśli tak, kliknij powyżej "Lubię to" oraz "Messenger" a dołączysz do grona czytelników SerwisKadrowego.pl na facebooku i messengerze, aby być zawsze na bieżąco.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *