Doradztwo w zakresie prowadzenia firmy

Prowadzenie firmy nie jest sprawą prostą. Wie o tym każdy, kto choć raz tego spróbował. Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieją sposoby na otrzymanie (często nieodpłatnego) wsparcia doradczego w zakładaniu i prowadzeniu własnego biznesu. Pomoc w tym zakresie przedsiębiorca – obecny jak i ten przyszły – może uzyskać m.in. za pośrednictwem:

  • Wojewódzkich Urzędów Pracy,
  • Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości,
  • Portalu Twoja Europa.

Doradztwo w Wojewódzkich Urzędach Pracy

We wszystkich województwach funkcjonują jednostki Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej czyli wyspecjalizowane komórki organizacyjne Wojewódzkich Urzędów Pracy (WUP) świadczące usługi w zakresie informacji i poradnictwa zawodowego. Oprócz tego prowadzą one Rejestr Instytucji Szkoleniowych oraz kalendarz dostępnych szkoleń.

W ww. centrach pracują doradcy, którzy w czasie indywidualnych konsultacji udzielają informacji o zakładaniu działalności gospodarczej, a także w miarę możliwości kierują bezpłatnie na różne szkolenia zwiększające zawodowe kompetencje.

Poniżej zamieszczamy linki do:

Zainteresowane osoby więcej informacji odnośnie ofert i świadczonych usług przez ww. instytucje szkoleniowe mogą odnaleźć na internetowych stronach właściwych ze względu na miejsce zamieszkania lub prowadzonej działalności urzędach pracy, których wykaz znajduje się poniżej:

 

Darmowe e-szkolenia

Sporo pomocnych przy prowadzeniu firmy szkoleń (darmowych) oferuje Akademia Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Akademia PARP), czyli portal edukacyjny dla małych i średnich przedsiębiorstw. Tematyka szkoleń dotyczy głównie podstawowej wiedzy z zakresu prawa podatkowego, marketingu, zamówień publicznych i wielu innych istotnych dla przedsiębiorcy informacji.

Warto zapoznać się z pełną listą ww. szkoleń biznesowych.

 

Baza Usług Rozwojowych

Baza Usług Rozwojowych to internetowa baza zawierająca oferty szkoleń, studiów podyplomowych, kursów zawodowych, doradztwa, e-learningu oraz innych usług, dzięki którym przedsiębiorstwa i osoby prywatne rozwijają swoje kompetencje. Administratorem portalu jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Z oferowanych we wspomnianej bazie szkoleń (zarówno dla właścicieli firm jak i ich pracowników), warto szczególnie korzystać w sytuacji otrzymania w związku ze szkolenie dofinansowanie z funduszy UE.

Aby wyszukać konkretne szkolenie lub doradztwo należy wejść na stronę z Bazą Usług Rozwojowych.

Przed dokonaniem wyboru konkretnego szkolenia zalecamy zapoznanie się z zasadami korzystania ze szkoleń i rejestracji w omawianej bazie.

 

Informacje online na temat działalności na terenie UE

Przydatnych i ciekawych informacji odnoszących się do aktywności biznesowej na obszarze Unii Europejskiej dostarcza Portal Twoja Europa. W jego zasobach odnajdziemy odpowiedzi m.in. na pytania dotyczące:

  • zakładania, zawieszania i kończenia działalności gospodarczej w innym niż Polska kraju UE,
  • rozwijania biznesu na rynku unijnym,
  • otwierania nowych oddziałów za granicą,
  • sposobu spełniania unijnych wymogów z zakresu ochrony środowiska, norm społecznych i zrównoważonego rozwoju.

Źródło: biznes.gov.pl

 

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *