fbpx

Tarcza 4.0 – opis najważniejszych zmian w przepisach antykryzysowych

Tarcza Antykryzysowa

W Dzienniku Ustaw pod poz. 1086 opublikowano ustawę z 19 czerwca 2020 r. o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o uproszczonym postępowaniu o zatwierdzenie układu w związku z wystąpieniem COVID-19. Nazwano ją tarczą 4.0. Przewiduje ona m.in. wsparcie utrzymania miejsc pracy poprzez dostosowanie rynku pracy do wyzwań spowodowanych przez epidemię koronawirusa.

czytaj więcej ➤

Dodatek solidarnościowy

Tarcza Antykryzysowa

W ramach działań antykryzysowych weszła w życie ustawa z 19 czerwca 2020 r. o dodatku solidarnościowym przyznawanym w celu przeciwdziałania negatywnym skutkom COVID-19 (Dz.U. z 2020 r., poz. 1068), która wprowadza nowe świadczenie – dodatek solidarnościowy. Mogą z niego skorzystać osoby, które po 15 marca 2020 roku, w następstwie COVID-19, straciły pracę lub ich umowa wygasła. Dodatek solidarnościowy w wysokości…

czytaj więcej ➤

Pracownicze koszty uzyskania przychodu – zagadnienia z praktyki

Kalkulatory Online Dla Kadr i Płac

Pracodawca naliczając pracownikowi zaliczkę podatkową stosuje koszty uzyskania przychodów (podstawowe i podwyższone), gdy ten w danym miesiącu osiągnie przychód ze stosunku pracy. To wystarczająca przesłanka do uwzględnienia wspomnianych kosztów. Stosowanie ww. kosztów z pozoru jest proste. W praktyce zdarzają się jednak sytuacje, które nastręczają wątpliwości. W ich rozwianiu z pewnością pomoże przygotowane przez nas opracowanie.

czytaj więcej ➤

Dotacje na kapitał obrotowy [Aktualizacja: 14.7.2020]

Tarcza Antykryzysowa

Celem dotacji na kapitał obrotowy jest pomoc przedsiębiorcom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji ekonomicznej w związku z zakłóceniami w funkcjonowaniu gospodarki na skutek wystąpienia pandemii COVID-19. Celem naboru – prowadzonego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) – jest wsparcie utrzymania działalności gospodarczej średniego przedsiębiorcy, który na skutek wystąpienia pandemii COVID-19, w dniu udzielenia pomocy znajduje się w trudnej sytuacji lub…

czytaj więcej ➤

Sfinansowanie zatrudnionemu testu na COVID-19 a przychód

„Ufundowanie” przez pracodawcę zatrudnionym osobom (pracownikom i zleceniobiorcom) testów na obecność wirusa COVID-19 nie generuje po ich stronie przychodu, od którego powinien zostać naliczony podatek dochodowy od osób fizycznych. Wynika to z tego, że: wykonanie wspomnianego testu leży w interesie zakładu pracy; korzyść z takiego rodzaju świadczenia odnosi również podmiot zatrudniający. W konsekwencji, mamy tu do czynienia z przesłankami, które…

czytaj więcej ➤